Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną dn. 17.05.2020

1. Dziekuję serdecznie wszystkim którzy współtworzyli nasze skromne uroczystości odpustowe ku czci św. Floriana. Jeśli minie czas pandemii i ograniczeń to uroczystości z udziałem strazaków z naszej gminy zrobimy razem dożynkami parafialnymi oraz festynem 23.08 w przedostatnią niedziele wakacji.

2. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby umocnić się udziałem w Eucharystii. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

3. Przypominam, że w naszym kościele w maju gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po mszy wieczorowej. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed mszą i nabożeństwem majowym jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, za 2 tyg uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

5. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.Serdecznie zachęcamy do oglądania.

6. W środę 22 maja – połączone majowe z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

7. W związku z nowym rozporządzeniem ministra zdrowia we Mszy Św. może uczestniczyć w naszym kościele 25 osób.

8. Małe wyjasnienie w sprawie śmieci –

W lutym i marcu zachęcałem do segregacji śmieci w naszych cmentarnych boxach. Sam z panią Hanią uporządkowałem to miejsce. Plastikowe i szklane odpady będzie zabierać zakład komunalny z Płońska, jeśli zapełni się kontener. Zielone odpady, kwiaty, wieńce, ziemia z domiczek które są biodegradowalne można wywozić w miejsca gdzie spokojnie się rozłożą i nie bedą szkodzic. (dzięki temu zaoszczędzimy na kosztownym wywozie śmieci) Tydzień temu przyczepę zielonych odpadów zabrał Pan Tomasz Karolewski na swoje pole. Z braku wiedzy albo braku życzliwości ktoś oskarzył parafię że wywozimy śmieci w niedozwolone miejsce. Jest to oczywista nieprawda. Stąd moje wyjaśnienie i prośba aby właściwie segregować odpady na cmentarzu. Z wieńców i kwiatów usuwamy wszelkie plastikowe elementy. Dzięki temu zielone odpady będą się właściwie rozkładać i bez problemu mozna je wywieźć na pole.

8. Bóg zapłać za ofiary, polecam Gościa , intencje