Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą Rok A 16.02.2020 r.

KOMUNIKAT REKTORA DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W PŁOCKU

W bieżącym roku przypada 90-lecie przybycia siostry Faustyny Kowalskiej do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku i 89. rocznica pierwszego Objawienia Jezusa Miłosiernego. Dnia 22 lutego 1931 roku w Płocku, siostrze Faustynie objawił się Jezus i poprosił o namalowanie obrazu według otrzymanej wizji. W sobotę, 22 lutego br. o godzinie 12.00, po raz pierwszy pielgrzymi z różnych stron Polski zgromadzą się w nowo budowanej świątyni na wspólnej Mszy Świętej, celebrowanej przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę, a o godzinie 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia do wzięcia udziału w uroczystościach w  miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego oraz do  nawiedzenia naszego Sanktuarium. Zgromadzeni w tym szczególnym miejscu, wołajmy razem ze św. Siostrą Faustyną: „Jezu, ufamy Tobie!”.

Płock, 7 lutego 2020 r. Ks. Tomasz Brzeziński, rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku i Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania naszej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

W sobotę 22.02 nabożeństwo do BM po mszy o 16.00.

We wtorek wyjazd na Kurzą Górę. Zbiórka o 8.45 przed kościołem. Bardzo proszę rodziców o przypilnowanie aby dzieci i młodzież mieli odpowiedni strój – zabieramy obowiązkowo czapki, rękawiczki, ciepłe spodnie i buty. Powrót około 16.00.

W piątek wieczorem i w sobotę warsztaty dla scoli – zajęcia w szkole od 19.00, stroje luźne, sportowe.

Za tydzień po mszy o 11.00 spotkanie komunijne dla dzieci z rodzicami z klas 3 i 4.

Zapowiedzi drugie – Mateusz Romanowki, kawaler z par tut i Martyna Chmielewska panna z par. Bieżuń wstępują w związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia ślubu, zobowiązany jest przedstawić je w kancelarii.

Bóg zapłać za ofiary. Gość Niedzielny, intencje.