Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą Rok A 23.02.2020 r.

APEL DO DIECEZJAN W SPRAWIE WYSTAWY O ŚW. JANIE PAWLE II  W MUZEUM DIECEZJALNYM W PŁOCKU

Muzeum Diecezjalne w Płocku, we współpracy z różnymi osobami i organizacjami, przygotowuje stałą wystawę na temat papieskiego pobytu w stolicy naszej diecezji w dn. 7-8 czerwca 1991 r. podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny. Setna rocznica urodzin Papieża Polaka jest ku temu stosowną okazją.

Dlatego zwracam się do Was, Umiłowani Diecezjanie, Drodzy Kapłani, Siostry Zakonne, Bracia i Siostry Świeccy z serdeczną prośbą o udostępnienie materiałów, związanych z pielgrzymką Papieża Polaka do Płocka, jak i z innymi pobytami Karola Wojtyły na Mazowszu. Jeśli posiadacie bilety, karnety, pocztówki, cenne fotografie, lub chcielibyście podzielić się wspomnieniami z tamtych dni czerwca 1991 r., proszę Was o przekazanie tych przedmiotów lub ich kopii na poczet tworzącej się ekspozycji. O zebranie tych obiektów proszę Waszych Księży Proboszczów, którzy przekażą je do Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej. Bóg zapłać za wszelką Waszą życzliwość w tej sprawie. Serdecznie Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i polecam Bożej Opatrzności!

Płock, dn. 11 lutego 2020 r. We wspomnienie NMP z Lourdes

† Piotr Libera Biskup Płocki

1. Dzisiejszej niedzieli w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wiele milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

2. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz: 10:00 i 17:00. Tego dnia mamy post ścisły – ograniczamy się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Posiłki bezmięsne. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

4. Zchęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 10.00 i 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży. Gorzkie żale w niedzielę po mszy godz. 16.00.

5. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania do św. Józefa i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

6. Dziś po mszy o 11.00 spotkanie dla dzieci z rodzicami z klas komunijnych 3 i 4.

7. Rekolekcje przed 3 niedzielą 13-15 marca

8. Bardzo proszę pamiętać o segregacji śmieci n cmentarzu – nie wrzucamy tam gruzu, ziemi, cementu po remontach, to wykonawca zabiera ze sobą; nie wrzucamy doniczek wypełnionych cementem, może jest to praktyczne ale wazy bardzo dużo i jest tonę więcej smieci.

7. Bóg zapłać za ofiary. Gość Niedzielny, intencje.