Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą dn. 14.06.2020

Zaproszenie Biskupa Płockiego na uroczystość z okazji 100. rocznicy urodzin i chrztu św. Jana Pawła II Wielkiego

Kochani Diecezjanie! Sto lat temu, 20 czerwca 1920 roku, w kościele parafii pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, Emilia i Karol Wojtyłowie przynieśli do kościoła swego syna Karola Józefa, który przyjął chrzest w imię Trójcy Świętej i dostąpił łaski Bożego synostwa oraz wszedł do rodziny dzieci Bożych – Kościoła. 58 lat później Człowiek ten został Namiestnikiem Jezusa Chrystusa na ziemi i 264. Następcą św. Piotra Apostoła, przyjmując imię Jan Paweł II. W hołdzie wdzięczności za otrzymany sakrament Chrztu świętego kilkakrotnie w swym życiu ucałował chrzcielnicę w wadowickiej Farze. Być może niektórzy z Was pamiętają jeszcze ten wzruszający obraz z przekazów telewizyjnych, gdy Jan Paweł II klęczy i modli się przy chrzcielnicy, przy której „wszystko się dla niego zaczęło”. Podczas pielgrzymki do Ojczyzny w roku 1999 Ojciec święty powiedział m.in. „Z głęboką czcią całuję też próg domu Bożego – wadowickiej fary, a w niej chrzcielnicę, przy której zostałem wszczepiony w Chrystusa i przyjęty do wspólnoty Jego Kościoła (…). Ile dobra, ile łask wyniosłem z tej parafialnej świątyni, wie jedynie Ten, który jest Dawcą wszelkich łask. Jemu, Bogu w Trójcy Jedynemu, oddaję (…) chwałę na progu tego kościoła”. 
W roku w 100. rocznicy urodzin i 100. rocznicy przyjęcia sakramentu Chrztu świętego przez św. Jana Pawła II, pragniemy wyrazić Bogu wdzięczność za jego życie i pontyfikat. Wyrazem naszej stałej pamięci i wdzięczności niech będzie udział w Eucharystii w katedrze płockiej, w niedzielę 21 czerwca 2020 roku, o godzinie. 11.30. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz, a także świadek życia św. Papieża Polaka. Następnie przejdziemy pod dom biskupi, gdzie odbędzie się pobłogosławienie mozaiki z wizerunkiem Ojca świętego, upamiętniającej jego pielgrzymkę do Płocka i Diecezji Płockiej, w dniach 7 i 8 czerwca 1991 roku. 
Mam nadzieję, że mimo wciąż trwającego stanu epidemii i konieczności zachowania niezbędnych zasad ochrony, nie zabraknie podczas tej uroczystości osób, dla których Święty Papież – wierny świadek Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, był i jest autorytetem i wzorem, który pokazuje nam, jak wierzyć w trudnych czasach i jak tę wiarę przekazywać innym. Liczę szczególnie na obecność kapłanów z instytucji centralnych, seminarium, z Płocka, oraz księży dziekanów wszystkich dekanatów naszej diecezji. Ucieszy mnie bardzo obecność osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Liczę w tym szczególnym dniu na obecność i zapraszam do płockiej katedry Rycerzy św. Jana Pawła II.

Św. Jan Paweł II, gdy w 1991 roku żegnał się z Płockiem powiedział: „A jeszcze cieszę się, żeśmy się tak serdecznie mogli spotkać”. Spotkajmy się więc serdecznie najpierw w katedrze, a potem przed „oknem papieskim” i podziękujemy Bogu bogatemu w miłosierdzie za tego chrześcijanina, kapłana, biskupa, kardynała i wielkiego Świętego, który przed laty nawiedzał Mazowsze Płockie, błogosławiąc naszej diecezji i jej mieszkańcom. Jeszcze raz z całego serca zapraszam!
Płock, dnia 8 czerwca 2020 r.

1. DZIĘKUJĘ BARDZO GORĄCO WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO GODNEGO i BEZPIECZNEGO PRZEŻYCIA UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA – DZIĘKUJĘ RAZ JESZCZE DRUHOM STRAŻAKOM, ASYŚCIE PROCESYJNEJ, SZCZEGÓLNIE NOWYM MAŁŻEŃSTWOM PAŃSTWA KRZESIŃSKICH I KOSKÓW, KTÓRE ZAANGAZOWAŁY SIĘ W NOSZENIE FIGUR , DZIĘKUJĘ LEKTOROM, MINISTRANTOM, DZIEWCZYNKOM ZA SYPANIE KWIATKAMI, PANU ORGANIŚCIE, PANI HANI, DZIEKUJĘ ZA PIEKNE DEKORACJE KWIATOWE, TAKŻE WSZYSTKIM SKŁADAJĄCYM OFIARY NA TEN CEL W SKLPACH, ZA NASZĄ OBECNOŚĆ, MODLITWĘ I ŚWIADECTWO WIARY

3. W najbliższy piątek UROCZYSTOŚĆ Najświętszego Serca Pana Jezusa, MSZA O 17.00.

4. Zgłosiły się 4 rodziny, które chą złożyć ofiary. Zamiast nowych chorągwi najpierw zakupimy nowy baldachim, aby Pan Jezus godnie mógł wędrowac w czasie procesji. Ten który mamy też jest już bardzo zniszczony. W dobrym sklepie Ubranowicz Haft to koszt około 2000 tys.

5. Po zakończenou roku szkolnego będzie w kościele porządek wakacyjny – tzn. nie będzie mszy św. o godz. 16.00.

6. Zapraszam na pielgrzymkę rowerową do św. Antoniego w Ratowie. (około 20 km w jedną stronę) W niedzielę 28.06 (wyjazd o 14.00 – powrót około 19.00). Na miejscu modlitwa, zwiedanie i grilowanie. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli.

7. Po mszy o 16.00 spotkanie dla bierzmowanych – klasa 1 i 8

8. Bóg zapłać za ofiary na tace gospodarcza, polecam Gościa Niedzielnego.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.