Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą dn. 23.06.2019 r.

1. Serdecznie dziękuję rodzinom i wszystkim zaangazowanym w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, Bóg zapłać aasyście procesyjnej, dziewczynkom od sypania, dzieciom, ministrantom, druhom strażakom, panu organiście warz z chórkiem za spiewy. Przy upalnej pogodzie wymagało to szczególnego wysiłku i zaangazowania, ale ufam że ten wkład serca Bóg hojnie nam pobłogosławi.

2. W środę przed Bozym Ciałem na mszy św. o godz. 8.00 dziekowaliśmy za zakończony rok szkolny. Zyczę dzieciom i wszystkim dorosłym którzy będą korzystać z wakacyjnych wyjazdów dobrego odpoczynku, odpowiedniej pogody i Bożego błogosławieństwa.

3. W poniedziałek przypada uroczystość narodzenia Jana Chrzciciela, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę 29 przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. Ofiary na tacę z tego dnia to tzw. świętopietrze, czyli na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. To dzień imienin ks. Biskupa Piotra Libery. Polecajmy go w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.

4. Spotkanie organizacyjne dla osob pielgrzymujących do Krakowa w przyszłą niedzielę po mszy o 16.00.

5. Dzieci które zbierały pamiątki niedzielnego uczestnictwa we mszy św. i jeszcze ich nie oddały proszę o przyniesienie ich jeszcze w tygodniu. W niedzielę za tydzień na mszy o 11.00 drobne nagrody upominki.

6. Zakończyliśmy remont naszego dachu. Prace trwały w czasie niekorzystnej pogody, najpier obfite deszcze, potem nadmierne upały. Mimo tego wszystko się udało, efekty wszyscy widzą, zostały jeszcze do zamontowania elektryczne dzwony, rozliczenie i odbiór techniczny od konserwatora oraz nadzoru budowlanego. Rozliczenie z racji dotacji Urzędu marszałkowskiego i diecezji będzie wymagało jeszcze czasu i składania odpowiednich dokumentów. W wakacje po zakończeniu rozliczenia odbędzie się rada gospodarcza na której przedstawię stan finansowy parafii. Na koniec wakacji 25.08 planuję nasze parafialne dozynki na których poświęcimy odnowiony dach. Jest zaproszony. ks. Artur Rogala. – poprzedni proboszcz.

7. Drugie zapowiedzi: Monika Wesołowska – panna z par. Chamsk oraz Patryk Lorek – kawaler z par. Dłutowo zamierzają zarzeć związek małżeński.

Drugie zapowiedzi: Kamil Kwilman – kawaler z par. Chamsk oraz Elżbieta Parzych – panna z par. Zbójno diec łomżyńska zamierzają zarzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia sakramentu małżeństwa przez te osoby jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

8. W czasie miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień) będzie porządek wakacyjny – tzn. nie będzie mszy św. o godz. 16.00.

9. Księża Biskupi obecni na 383. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 13-14 czerwca br., podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, kaplicach oraz ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy Świętej, suplikacji: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

10. Bóg zapłać za ofiary na tace, polecam Gościa , intencje