Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą dn. 28.06.2020

1. Z racji rozpoczętych wakacji życzę dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym którzy będą korzystać z wakacyjnych wyjazdów dobrego odpoczynku, odpowiedniej pogody i Bożego błogosławieństwa. Pamiętajmy jednak, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec lub Pismo Święte i że msze św. odprawiane są też w pobliżu miejsc naszego wypoczymku i warto w nich uczestniczyć. To wynika z 4 przykazania – pamiętaj abyś dzień swięty święcił.
  1. Dzieci które oddały niedzielne pamiątki uczestnictwa we mszy św. otzrymają drobne upominki po mszy św. o godz.11.00. Zapraszam do zakrystii.
  2. Dziś ważny dzień dla naszej Ojczyzny. Przeżywamy wybory prezydenckie. Uczestnictwo w nich to nasz obywatelski obowiązek. O czym przypominam i do czego gorąco zachęcam.
  3. Wyjazd na pielgrzymkę rowerową do św. Antoniego w Ratowie. o godz. 14.00.
  4. W poniedziałek 29 czerwca przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia.To dzień patronalny czyli imienin ks. Biskupa Piotra Libery. Polecajmy go w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.
  5. Za tydzieńprzypada niedziela adoracyjna, zapraszam asyste procesyjną, dziewczynki do sypania, po mszy św. wystawienie, litania do błog Klary, procesja, cicha adoracja do godz.15.00, zakończona koronką i błogosławieństwem.
  6. Został zakupiony nowy baldachim oraz dwustronnie haftowanachorągiew z wizerunkiem sw. JPII oraz herbem papieskim wraz z odpowiedznim drzewcem. Na baldachim złożyli się ostatecznie Panowie z Asysty noszący baldachim. Ofiary 5 anonimowych rodzin przeznaczyłem na choragiew JPII. Wszystkim składam serdeczne podziekowania.
  7. Od tej niedzieli wakacyjnej nie będzie mszy św. o godz. 16.00.
  8. Wyjzad do chorych z 1 piątku przekładam na sobotę 4 lipca od godz: 10.00.
  9. Na koniec przykra sprawa. Podczas wykaszania trawy na cmentarzu wyszło że zatrudnione firmy pracujące przy pomnikach zamiast wywieźć gruz i resztki z cmentarza (jak jest w umowie i regulaminie cmentarza) wysypywaly go pod dalszym parkanem i w wysokiej trawie. Osoby pracujace na cmentarzu pomylili też cmentarz z zoo bo zostawili sporo małpeczek. To niedopuszczalne praktyki i zachowanie na poświęconym terenie. Bardzo proszę osoby które otrzymują pozwolenie na prace budowlane czy remontowe aby sprawdzały swoje firmy w tym względzie. Ja również po każdej pracy będę sprawdzał teren cmentarza. Bo jak widac nie można liczyć na zwykłą uczciwośc firm. Firmy ktore nie będą rzetelne nie będą mialy wstępu na nasz cmentarz.
  10. Bóg zapłać za ofiary na tace, polecam Gościa , intencje