Ogłoszenia na XIV Niedzielę Zwykłą dn. 07.07.2019 r.

ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY PRZED WYRUSZENIEM 38. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi! Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku. Dobra duchowego, które płynie z tego dzieła, nie sposób zmierzyć, szczególnie dla umocnionych w wierze i miłości pątników. To piękny, sierpniowy widok – setki pielgrzymujących do Maryi, Czarnej Madonny, naszych diecezjan. Umacnia się nadzieja, że Kościół płocki jest młody. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Słowa te niosą ze sobą wiele ważnych treści. Modlić się będziemy podczas pielgrzymowania o ożywienie wiary w Ducha Świętego, w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji. Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.

Płock, dnia 18 czerwca 2019 r. † Piotr Libera Biskup Płocki

1. Zachęcam szczególnie naszą młodzież do pielgrzymowania. Pozostałych zapraszam do pielgrzymowania duchowego, w zakrystii modlitewniki pielgrzyma duchowego.

2. Dziś niedziela adoracyjna – po mszy św. O 11.00 wystawienie, litania do Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa, procesja, cicha adoracja do godz.15.00, zakończona koronką i błogosławieństwem. Nie ma mszy o 16.00.

3. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Po mszy o 18.00 – różaniec i procesja fatimska.

4. Zapowiedzi pierwsze: Milena Zalewska panna z par. Chamsk i Łukasz Sosnowski – kawaler z par. Zieluń.

5. Bóg zapłać za ofiary na tace gospodarczą, polecam Gościa , intencje /