Ogłoszenia na XIX niedzielę zwykłą (11.08.2019r.)

1. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ SMARDZEWSKIEJ W SMARDZEWIE KOŁO PŁOŃSKA

Czcigodni Księża, Umiłowani Diecezjanie,
W polskiej pobożności ludowej miesiąc sierpień kieruje nasze myśli w stronę Matki Bożej. Zwłaszcza Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która przypomina nam, że Maryja jest nie tylko naszą Matką, ale także Królową nieba i ziemi jest szczególnie obchodzona w naszej Ojczyźnie. W tym roku wyjątkową okazją do oddania hołdu Bogurodzicy we wspólnocie Kościoła Płockiego będzie uroczysta Koronacja Obrazu Matki Bożej w Smardzewie koło Płońska.
Właśnie w Smardzewie – wówczas małej wsi należącej do parafii Sarbiewo – ponad 300 lat temu zbudowano drewnianą kaplicę, w której został umieszczony cudowny wizerunek Matki Bożej Smardzewskiej (kopia wizerunku Matki Bożej Bocheńskiej). Od tamtego czasu smardzewianie i wierni z okolicznych miejscowości oddawali cześć Maryi w Jej cudownym obrazie. Świadczą o tym liczne wota. Jednym z najcenniejszych jest wotum ofiarowane w pierwszą niedzielę września 1711 r. przez Księdza Biskupa Ludwika Załuskiego, Ordynariusza Diecezji Płockiej, który przybył wówczas do Smardzewa, aby konsekrować kościół. Podczas tej uroczystości oddał w opiekę Matki Bożej Smardzewskiej i Jej Syna Diecezję Płocką, całe Mazowsze i Rzeczpospolitą. Od tamtego czasu do Smardzewskiej Pani pielgrzymowały rzesze pątników.
Ten wyjątkowy kult Pani Smardzewskiej przetrwał do czasów współczesnych. Dlatego 15 sierpnia 2011 r. zdecydowałem ustanowić kościół w Smardzewie Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Po ośmiu latach od tego wydarzenia, na prośbę Księdza Proboszcza Henryka Dymka i zasięgnięciu opinii kompetentnych gremiów, podjąłem decyzję o koronacji obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Odbędzie się ona 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. Koronacyjnej, która rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed kościołem przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, wieloletni Metropolita Przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Serdecznie zapraszam na tę Uroczystość wszystkich diecezjan: kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie członków Kół Żywego Różańca. Niech ta Koronacja będzie okazją do naśladowania pokornej Służebnicy Pańskiej w naszym życiu codziennym. Niech stanie się również okazją do zawierzenia Maryi, Matce i Królowej, losów naszej Ojczyzny i Diecezji oraz wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy w różnych częściach świata cierpią prześladowanie dla Imienia Jezus.
Pozdrawiam Was serdecznie z Eremu Kamedułów pod Krakowem i polecam Bogu przez przyczynę Matki Bożej Smardzewskiej.

Kraków, dnia 16 lipca 2019 r.
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

† Piotr Libera
Biskup Płock

2.We wtorek 13 sierpnia po mszy wieczorowej zapraszam na nabożeństwo fatimskie. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane. Msze św jak w niedziele 9,11. Na zakonczenie mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

3. Za rok planowana pielgrzymka autokarowa do Lwowa w ostatni weekend lipca. Chetych proszę o zapisy.

4. W tym tygodniu skończą się prace nad ogrodzeniem pomnika św. Floriana. Zostały wykonane solidnie i estetycznie. Ozdobne ogrodzenie wykonuje firma z Wiadrowa – koszt 3000 zł. W tym miejscu dziękuję Panu Tadeuszowi Stańczakowi za prace przy ogrodzeniu. Oraz anonimowej osobie która przekazała 1500 zł na ten cel. Może znajdą się inni ofiarodawcy 🙂

5. Za dwa tygodnie nasze parafialne dożynki i poświęcenie dachu kościoła. Główna msza będzie o 12.00. I mały festyn. Od 16.00 zabawy dla dzieci a od 18.00 zabawa dla dorosłych. Spośród kupujących ciasto, kiełabskę czy cokolwiek innego będzie rozlosowana nagroda głowna. Na festyn poproszę chętne panie o upieczenie ciast. Z góry dziekuję

6. Zapowiedzi drugie: Marcin Beifuss, kawaler z par. Chamsk i Magdalena Montowska, panna z par. Zielona. Kto zna przeszkody do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest zgłosić je do kancelarii parafialnej

7. Taca z 2 niedzieli przeznaczona na cele diecezjalne. Gość, intencje.