Ogłoszenia na XIX niedzielę zwykłą (12.08.2018r.)

1. Zaproszenie Biskupa Płockiego na uroczystości diecezjalne w Roku Jubileuszowym Św. Stanisława Kostki

Umiłowani Diecezjanie! W tych gorących, wakacyjnych sierpniowych dniach serdecznie Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza. Zgodnie z moją zapowiedzią z początku roku, serdecznie zapraszam wszystkich wiernych naszej prastarej diecezji płockiej na centralne uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki. Uroczystościom w niedzielę po Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny – 19 sierpnia br. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Godzinę przed Eucharystią będzie miał miejsce program ewangelizacyjny – „Powołani do świętości”.

Pragnę w tym dniu razem z Wami, Umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa. Ufam, że wraz z naszymi Kapłanami i Siostrami Zakonnymi licznie przybędziecie do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. W oczekiwaniu na nasze spotkanie, przesyłam zapewnienie o mojej modlitwie i z serca Wam błogosławię!

Płock, dnia 1 sierpnia 2018 r. † Piotr Libera Biskup Płocki

2. W związku z tymi uroczystościami za tydzień w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 16.00. Ponieważ jestem diecezjalnym koordynatorem Odnowy jestem zobowiązany w tych uroczystościach uczestniczyć. Jeśli ktoś może także serdecznie zachęcam.

3. Jutro 13 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane. Msze św jak w każdą niedziele. Po koniec mszy będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W tym dniu 98 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920r., zwanej Cudem nad Wisłą.

4. Taca z 1 niedzieli – Bóg zapłać.

5. Życzę wszystkim miłej i spokojnej niedzieli i dobrego pogodnego tygodnia.