Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą dn. 29.07.2019 r.

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ SMARDZEWSKIEJ W SMARDZEWIE KOŁO PŁOŃSKA

Czcigodni Księża, Umiłowani Diecezjanie,
W polskiej pobożności ludowej miesiąc sierpień kieruje nasze myśli w stronę Matki Bożej. Zwłaszcza Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która przypomina nam, że Maryja jest nie tylko naszą Matką, ale także Królową nieba i ziemi jest szczególnie obchodzona w naszej Ojczyźnie. W tym roku wyjątkową okazją do oddania hołdu Bogurodzicy we wspólnocie Kościoła Płockiego będzie uroczysta Koronacja Obrazu Matki Bożej w Smardzewie koło Płońska.
(Właśnie w Smardzewie – wówczas małej wsi należącej do parafii Sarbiewo – ponad 300 lat temu zbudowano drewnianą kaplicę, w której został umieszczony cudowny wizerunek Matki Bożej Smardzewskiej (kopia wizerunku Matki Bożej Bocheńskiej). Od tamtego czasu smardzewianie i wierni z okolicznych miejscowości oddawali cześć Maryi w Jej cudownym obrazie. Świadczą o tym liczne wota. Jednym z najcenniejszych jest wotum ofiarowane w pierwszą niedzielę września 1711 r. przez Księdza Biskupa Ludwika Załuskiego, Ordynariusza Diecezji Płockiej, który przybył wówczas do Smardzewa, aby konsekrować kościół. Podczas tej uroczystości oddał w opiekę Matki Bożej Smardzewskiej i Jej Syna Diecezję Płocką, całe Mazowsze i Rzeczpospolitą. Od tamtego czasu do Smardzewskiej Pani pielgrzymowały rzesze pątników.
Ten wyjątkowy kult Pani Smardzewskiej przetrwał do czasów współczesnych.

Dlatego 15 sierpnia 2011 r. zdecydowałem ustanowić kościół w Smardzewie Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Po ośmiu latach od tego wydarzenia, na prośbę Księdza Proboszcza Henryka Dymka i zasięgnięciu opinii kompetentnych gremiów, podjąłem decyzję o koronacji obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Odbędzie się ona 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. Koronacyjnej, która rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed kościołem przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, wieloletni Metropolita Przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Serdecznie zapraszam na tę Uroczystość wszystkich diecezjan: kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie członków Kół Żywego Różańca. Niech ta Koronacja będzie okazją do naśladowania pokornej Służebnicy Pańskiej w naszym życiu codziennym. Niech stanie się również okazją do zawierzenia Maryi, Matce i Królowej, losów naszej Ojczyzny i Diecezji oraz wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy w różnych częściach świata cierpią prześladowanie dla Imienia Jezus.
Pozdrawiam Was serdecznie z Eremu Kamedułów pod Krakowem i polecam Bogu przez przyczynę Matki Bożej Smardzewskiej.

Kraków, dnia 16 lipca 2019 r.
† Piotr Libera Biskup Płock

1. Dziś w naszej parafii gości – ks. Paweł Sprusiński. Kapłan diecezji płockiej ochodzący z Ciechanowa. Od 2009 pracuje w Peru w Puszczy Amazońskiej. Proboszcz parafii Señor de los Milagros w Iquitos. Ofiary z tacy z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na potrzeby misyjne ks. Pawła. Dziekujemy za jego obecność, świadectwo życia i pracy misyjnej oraz za wspólną modlitwę z nami. Otaczamy go naszą modlitwą I zyczymy Bożego błogosławieństwa.

2. Z poświęcenia pojazdów z racji św. Krzysztofa zebralismy tydzień temu 440 zł. Bóg zapłać. Rok temu było 290 zł.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedż od godz.16:30. Za tydzień przypada niedziela adoracyjna. Zapraszam asyste procesyjną, dziewczynki do sypania, po mszy św. wystawienie, litania, procesja, cicha adoracja do godz.15.00, zakończona koronką i błogosławieństwem.

4. Wyjazd do chorych w piątek od 9.00.

5. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii przywitamy relikwie błog Matki Klary Szczęsnej, które otrzymalismy podczas pielgrzymki do Krakowa.

6. Polecam Gościa Niedzielnego, intencje