Ogłoszenia na XX niedzielę zwykłą (18.08.2019r.)

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Za tydzień nasze parafialne dożynki – będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony oraz odbędzie się poświęcenie dachu kościoła. Główna msza przesunięta z godz. 11 na godz. 12.00. Od 16.00 na placu przed kościołem występ zespołu religijnego Dekalog z Przasnysza, zabawy i konkursy dla dzieci. Od godz. 18.00 zabawa dla dorosłych. Na festyn poproszę chętne panie o upieczenie ciast, które przynosimy pokrojone do salki parafialnej. Z góry dziekuję

3. W czwartek po mszy o 17.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. W piatek, o godz: 18:30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

5. Organizuję wyjazd dla dzieci I młodzieży do Rostkowa 14 września na diecezjalną pielgrzymkę do św. Stanisława Kostki. Szczegółowy program na plakacie. Koszt 30 zł.

6. W poniedziałek skończyły się prace nad ogrodzeniem pomnika św. Floriana. Zostały wykonane solidnie i estetycznie. Całość prac ze zrobieniem fundamentu oraz ozdobne ogrodzenie to koszt 4000 zł. W tym miejscu dziękuję Panu Tadeuszowi Stańczakowi za prace przy ogrodzeniu. Oraz anonimowej osobie która przekazała 1500 zł na ten cel.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

8. Bóg zapłać za ofiary na tacę