Ogłoszenia na XXI niedzielę zwykłą (23.08.2020r.)

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia, dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy sąsiedzkich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. W naszych osobistych modlitwach polecjamy wszystkie ofiary tych okrutnych i nieludzkich systemów oraz prośmy o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

3. W kalendarzu liturgicznym w środę 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Po nabożeństwie do MBNP nastapi zasłoniecie obrazu MB Częstochowskiej.

4. Serdeczne podziekowania dla wszystkich za zaangazowanie w dzisiejsze uroczystości dożynkowe – rodzinie Panstwa Zielińskich i Pani Teresie Budzich za kosze owoców i dekoracje kwiatowe, Panu Organiście z chórkiem za oprawę muzyczną, lektorom, ministrantom, druhom strażakom oraz nam wszystkim osobom zaangazowanym w przygotowanie tegorocznego festynu.

Szczególne podziekowania składam na ręce ks. kan dr Tadeusz Kozłowski – oficjała sądu biskupiego w Płocku za jego obecność, życzliwość, mądre Słowo i dar wspólnej modlitwy.

Dzisiejsze uroczystości parafialne mają swój ciąg dalszy. Zapraszam od godz. 16.00 najmłodszych z rodzicami na plac przed kościołem gdzie będą różne zabawy i konkursy. Od 17.00 zapraszam na wystepy naszych lokalnych artystów – naszej scholi oraz solistów Ali Więckowskiej oraz Natalki Grzywińskiej. Nastepnie wystąpi dla nas zespół religijny Pragnienie z Baboszewa. Każdy kto przyjdzie na festyn ma mozliwość wykupić los w cenie 10 zł. Na koniec wystepów będą rozlosowane nagrody rzeczowe. Dochód z losów będzie przeznaczony na wyjazd dzieci w październiku po nabozeństwach różańcowych. )

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Bóg zapłać za ofiary na tacę. Intencje na kolejny tydzień.