Ogłoszenia na XXI niedzielę zwykłą (25.08.2019 r.)

1. Ostatnia niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy aby wyrazić wdzięczność dobremu Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. W kalendarzu liturgicznym jutro 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Za tydzień niedziela adoracyjna – po sumie procesja i cicha adoracja do godz. 15.50. Zapraszam asystę, ministrantów I dziewczynki do sypania. Tego dnia 1 września przypada okrągła 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

3. Jest nowy kalendarz i stypendiarka na 2020 r. – od jutra można zamawiać intencje na nowy rok.

4. W przyszłą niedzielę powraca już msza św. o godz. 16.00.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Bóg zapłać za ofiary na tacę. Intencje na kolejny tydzień.

6. Dzisiejsze uroczystości parafialne mają swój ciąg dalszy. Za chwile po błogosławieństwie wyjdziemy na zewnątrz – tam poświęcenie nowego dachu i ogrodzenia pomnika św. Floriana. Od 16.00 na placu przed kościołem wystąpi dla nas zespół religijny Dekalog z Przasnysza. Będą także rózne zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci. A od 18.00 zapraszam do wspólnego świętowania dorosłych.