Ogłoszenia na XXII niedzielę zwykłą (01.09.2019 r.)

1. Dziś 1 września przypada okrągła 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W odpowiedzi na prośbę Kancelarii Prezydenta we wszystkich parafiach w Polsce o godz. 14.00 uruchomimy na 5 minut wszystkie dzwony dla upamiętnienia ofiar i tragicznych wydarzeń II wojny światowej.

2. Dziś niedziela adoracyjna – po sumie wystawienie NS, śpiewamy Suplikacje, ze szczególną intencją modlitewną o pokój na świecie i wśród nas oraz za ofiary II wojny światowej. Potem procesja i cicha adoracja do godz. 15.50. Zapraszam asystę.

3. Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro o godz. 8.00 . – zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców.

4. Od dzisiejszej niedzieli zapraszam dzieci po niedzielne karteczki – świadectwo naszego udziału we Mszy św. – wklejamy je na koniec zeszytu do religii lub najmłodsi do oddzielnego zeszytu

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – w ten dzień zapraszam szczególnie uczniów klas 4/8 do spowiedzi na początek roku szkolnego. Będę w konfesjonale od godz. 16.30.

6. Poświęcenie nowych tornistrów z książkami i zeszytami najmłodszych uczniów będzie za 2 tygodnie na Mszy Św. O 11.00.

7. Organizuję wyjazd dla dzieci I młodzieży do Rostkowa 14 września na diecezjalną pielgrzymkę do św. Stanisława Kostki. Szczegółowy program na plakacie.

8. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe w Żurominie. W naszym kościele tylko jedna Msza o godz. 8.00. Następnie pielgrzymujemy do ŻUROMINA. Zapraszam wszystkich którym wiek i stan zdrowia pozwala do licznego udziału w naszej pielgrzymce.

9. Serdeczne podziekowania dla wszystkich za zaangazowanie w uroczystości dozynkowe I poświęcenie dachu – rodzinie Panstwa Zielińskich za wieniec dożynkowy , Pani Teresie Budzich za dekoracje kwiatowe oraz kosze niesione w procesji z darami, Panu Organiście z chórkiem za oprawę muzyczną, lektorom, ministrantom, oraz osobom zaangażowanym w festyn. Paniom za każde ciasto, osobom sprzatającym paking i teren przy kościele, strażakom za przewiezienie ławek, zaangażowanym w sprzedarz. Wszystkim za dobrą atmosferę i zabawę.

10. Taca gospodarcza – Bóg zapłać za ofiary, Intencje.