Ogłoszenia na XXII niedzielę zwykłą (02.09.2018r.)

Zaproszenie Biskupa na diecezjalne dożynki do Sierpca

Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!
Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. To ukoronowanie żniwnego trudu wielu ludzi, a zwłaszcza rolników. Gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła w postawie dziękczynienia Stwórcy za to, że pobłogosławił ich pracy i ziemia wydała plon.

W bieżącym roku dziękczynienie za zbiory wpisuje się w dziękczynienie Kościoła Płockiego za dwa wielkie dary: dar niepodległości – w 100 rocznicę jej odzyskania przez naszą Ojczyznę i dar św. Stanisława Kostki – w 450. rocznicę narodzin dla nieba tego syna ziemi mazowieckiej. To szczególna okazja, by dziękować Bogu za chleb, ale i za rolników, którzy żywili i bronili wolności, polskości i wiary oraz nadal to czynią. Nasz święty Rodak z Rostkowa zostawił nam piękne przesłanie: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony”. Jakże te słowa są dzisiaj aktualne, także w rolniczych rodzinach.

Gorąco zapraszam Was – Kochani – na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Sierpcu, w niedzielę 16 września br. na terenie Skansenu Ziemi Mazowieckiej. Połączone one będą z dożynkami Województwa Mazowieckiego. Uroczystość rozpoczniemy Mszą Świętą dziękczynną o godz. 11.00, podczas której zostaną poświęcone wieńce żniwne i chleby. Uroczystość uświetni płocki chór „Pueri et Puellae Cantores Plocenses”, który w tym roku przeżywa 20 – lecie swojego istnienia.

Wiem, że tegorocznemu wzrastaniu zboża towarzyszyła susza, a żniwom niekiedy nawet nawałnice. Serca wielu rolników przepełnia lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność ich pracy. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie i szukać oparcia w Bogu. Liczę, jak zawsze, na obecność Czcigodnych Księży oraz Rolników z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi Pani Równin Mazowsza i Królowej Ziemi Dobrzyńskiej.

Wraz z pozdrowieniami z Tumskiego Wzgórza w Płocku, przekazuję pasterskie błogosławieństwo.

† Piotr Libera
Biskup Płock

1. Dziś niedziela adoracyjna – po sumie procesja i cicha adoracja do godz. 15.50. Zapraszam asystę.

2. Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro o godz. 8.00 . – zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców.

3. Od dzisiejszej niedzieli zapraszam dzieci po niedzielne karteczki – świadectwo naszego udziału we Mszy św. – wklejamy je na koniec zeszytu do religii.

4. Pierwszy czwartek i piątek miesiąca – w te dni zapraszam szczególnie uczniów klas 4/8 do spowiedzi na początek roku szkolnego. Będę w konfesjonale od godz. 16.30.

5. Poświęcenie nowych tornistrów z książkami i zeszytami najmłodszych uczniów będzie za 2 tygodnie na Mszy Św. O 11.00.

6. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe w Żurominie. W naszym kościele tylko jedna Msza o godz. 8.30. Następnie pielgrzymujemy do ŻUROMINA. Zapraszam wszystkich którym wiek i stan zdrowia pozwala do licznego udziału w naszej pielgrzymce.

7. Organizuję wyjazd dla młodzieży (mogą być też rodziny) do warszawy 6.10 na spotkanie Młodych n Stadionie Narodowym. Szczegółowy program na stronie internetowej.

8. Konkurs na najlepszego ministranta w wakacje wygrała Julka Krzesińska 🙂 53 punkty. Drugi Michał Stańczak, trzeci – Maciej Konik. Gratulacje.

8. Taca gospodarcza – Bóg zapłać za ofiary

9. Intencje

Poniedziałek 03.09. 2018 r.

8.00. Rozpoczęcie roku szkolnego

17.00. + za Stanisława Zwolińskiego – 3 msza gregoriańska

WTorek 04.09.2018 r.

17.00. + za Stanisława Zwolińskiego – 4 msza gregoriańska

17.30. + za Irenę Pieczkowską – int. od uczestników pogrzebu

Środa 05.09.2018 r.

17.00 + za Stanisława Zwolińskiego – 5 msza gregoriańska

17.30 + za Elżbietę Budzich – int. od uczestników pogrzebu

Czwartek 06.09.2018 r.

17.00. + za Stanisława Zwolińskiego – 6 msza gregoriańska

17.30 + za Alinę Karczewskąint. od uczestników pogrzebu

Piątek 07.09.2018 r.

17.00 + za Tadeusza Budzicha, r-ców Budzichów i Kryszczaków

17.30 + + za Stanisława Zwolińskiego – 7 msza gregoriańska

Sobota 08.09.2018 r.

17.00 ślub Moniki i Łukasza

18.30 + za Mariannę Budzich – int. od męża Edwarda z dziećmi

19.00 + za Stanisława Zwolińskiego – 8 msza gregoriańska

Niedziela 09.09.2018 r.

8.30. + za Edwarda Kąkolewskiego, r-ców Szymańskich i Kąkolewskich, brata Stanisława Szymańskiego.

12.00. Odpust w ŻUROMINIE (INTENCJA + za Stanisława Zwolińskiego – 9 msza gregoriańska )

16.00 ODWOŁANA