Ogłoszenia na XXII niedzielę zwykłą dn. 30.08.2020r.

1. Wakacje dobiegają końca. Wzrost naszej wiary i wrażliwość duchowa nie dokonuje się okazjonalnie, przypadkowo ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem. Na progu nowego roku szkolnego apeluję i zachęcam rodziców aby dołożyli wszelkich starań, aby dzieci i młodzież uczestniczyli nie tylko w katechezie szkolnej ale także brali czynny i systematyczny udział w niedzielnych mszach św, korzystali z pierwopiątkowej spowiedzi, z nabożeństw pażdziernikowych, rekolekcji adwentowych czy wielkopostnych. Pandemia trochę to poluzowała i niektórym dała dobrą wymówkę od praktyk religinych. Ale jeśli pozwalamy sobie i dzieciom na wyjazdy, wspólne przebywanie na boisku, na ulicy, w sklepach i galeriach to oznacza że pandemia nie jest tu żadną przeszkodą. Bez takiej troski i osobistego przykładu wychowamy pokolenie ateistów.

2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

Od kolejnej niedzieli zapraszam dzieci po niedzielne karteczki – świadectwo naszego udziału we Mszy św. – wklejamy je na koniec zeszytu do religii lub najmłodsi do oddzielnego zeszytu

3. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. O godz: 8:00 Msza Św. w intencji o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla uczniów, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły.

4. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź w piątek od godz: 16:30. P

6. Wyjazd do chorych w piątek od godz: 9:00.

7. Za tydzień niedziela adoracyjna – po sumie procesja i cicha adoracja do godz. 15.50. Zapraszam asystę, ministrantów I dziewczynki do sypania. Wraca Msza św. o godz. 16.00. Na mszy św. o godz. 11.00. poświęcenie nowych tornistrów z książkami i zeszytami najmłodszych.

8. Jest nowy kalendarz i stypendiarka na 2021 r. – od jutra można zamawiać intencje na nowy rok.

9. Raz jeszcze serdeczne podziekowania dla wszystkich za zaangazowanie w uroczystości dożynkowe – rodzinie Panstwa Zielińskich i Pani Teresie Budzich za kosze owoców i dekoracje kwiatowe, Panu Organiście z chórkiem za oprawę muzyczną, lektorom, ministrantom, oraz osobom zaangazowanym w przygotowanie tegorocznego festynu – za przyniesione fanty, napoje, osobom malującym ogrodzenie, pani Hani za sprzątanie terenu przy kościele, strażakom za przewiezienie ławek, zaangazowanym osobom w sprzedarz. Wszystkim za dobrą atmosferę I obecność. Z festynu po odliczeniu kosztów zarobiliśmy 1450 zł – przeznaczamy to na wyjazd dzieci zaangazowanych w nabożeństwa różąńcowe w pazdzierniku.

10. „Służba wojskowa jest pięknym wypełnieniem obowiązku względem naszej Ojczyzny. Na terenie diecezji płockiej stacjonuje 64. Batalion Lekkiej Piechoty w Płocku, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, zarówno mężczyzn jak i kobiety do wstępowania w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Jest to piękny czyn jakim możemy wykazać miłość do naszej Ojczyzny, zwłaszcza w 100. rocznicę obrony ziemi płockiej z roku 1920. Informacje dostępne są na stronie internetowej 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, jak również w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Płocku”.

Zastępca Dowódcy Batalionu – Szef Sztabu mjr. Ireneusz Fudała

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Bóg zapłać za ofiary na tacę. Intencje na kolejny tydzień.