Ogłoszenia na XXIII niedzielę zwykłą dn. 06.09.2020 r.

1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

W przyszłą niedzielę w związku z odpustem pielgrzymka do Pani Żuromińskiej. W naszym kościele tylko jedna Msza o godz. 8.30. Następnie około 9.30 wyjście pielgrzymki. Zapraszam druhów Strażaków i wszystkich którym wiek i stan zdrowia pozwala do licznego udziału w naszej pielgrzymce.

2 Dziś niedziela adoracyjna – po sumie procesja i cicha adoracja do godz. 15.50. Zapraszam asystę procesyjną.

3. Jest nowy kalendarz i stypendiarka na 2021 r. – można już zamawiać intencje na nowy rok.

4. Od dzisiejszej niedzieli zapraszam dzieci po niedzielne karteczki – świadectwo naszego udziału we Mszy św. – wklejamy je na koniec zeszytu do religii lub najmłodsi do oddzielnego zeszytu.

6. W tym tygodniu próby komunijne w środę i piątek – 1 komunia o 17.30 , 2 komunia o 18.30.

7. Ruszyły prace nad parkingiem przed naszym cmentarzem. Proszę o zrobienie porządków na grobach w miesiącu wrześniu, odpowiednią segregację śmieci i powyrzucanie ich do kontenerów. Na początku październiak będę zamawiał wywóz śmieci z cmentarza.

8. Mobilne centrum badań organizuje badania pod kątem – miażdzycy tętnic, osteoporozy, oraz zakwaszenia organizmu. Badania w poniedziałek od 10.45 – na parkingu przy kościele. Szczeóły na ulotkach.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą .

Intencje na kolejny tydzień