Ogłoszenia na XXIV niedzielę zwykłą dn.13.09.2020 r.

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO P. LIBERY NA NIEDZIELĘ 13 WRZEŚNIA 2020 R.

Kochani Diecezjanie!
W przyszłą niedzielę 20 września 2020 roku Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Środków Społecznego Przekazu. W specjalnym orędziu na ten Dzień Ojciec Święty Franciszek zwraca uwagę, jak ważne jest opowiadanie i utrwalanie w pamięci dobra, które się dzieje wokół nas. Papież pisze: „wierzę, że aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód”. Zadaniem środków społecznego przekazu, a zwłaszcza mediów katolickich, jest usłużenie tej właśnie sprawie. Mają ukazywać prawdę, dobro i sens rzeczywistości, która nas otacza, a jednocześnie towarzyszyć człowiekowi w drodze, pracy, modlitwie i odpoczynku. Temu właśnie służy nasza diecezjalna rozgłośnia – Katolickie Radio Diecezji Płockiej, która od 29 lat z Płocka i od 27 lat z Ciechanowa nadaje swój program. Cieszę się, że od niedawna kolejnym miastem na medialnej mapie diecezji stał się Rypin na Ziemi Dobrzyńskiej.
Kochani, zachęcam Was, abyście słuchali naszej rozgłośni i z nią się modlili – choćby w południe i o 15.00, bo to jest nasze, a jednocześnie najstarsze diecezjalne radio w Polsce. Doświadczyliśmy niedawno, jak ważna jest rola mediów w czasie panującej pandemii, jak dzięki nim możemy się łączyć we Mszy św. i w niej duchowo uczestniczyć, zwłaszcza chorzy i starsi.
Chcę Was również prosić o wsparcie materialne dla naszego radia. Co 10 lat jako diecezja opłacamy koncesję (170 tys. zł) za nadawanie radiowe do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po zaciągnięciu opinii Diecezjalnej Rady Programowej KRDP postanowiłem poprosić Was o wsparcie tej inicjatywy. Wasza ofiara złożona za tydzień na tacę, za którą chcę już teraz z serca podziękować, będzie też wyrazem troski i odpowiedzialności za Kościół diecezjalny i jego media, tak ważne w dobie nowej ewangelizacji.
Pozdrawiam Was serdecznie z Tumskiego Wzgórza, zapewniam o mojej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo – w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!
† Piotr Libera Biskup Płocki

Decyzją Biskupa Płockiego taca z niedzieli 20 września 2020 roku jest przeznaczona na opłatę koncesji KRDP.

1. W naszym kościele dziś tylko jedna Msza. Po błogosławieństwie ruszamy w pielgrzymce do Żuromina na uroczystości odpustowe. Głównej Mszy św. o godz.12.00. będzie przewodniczył Bp P Libera. Zapraszam wszystkich z maseczkami do licznego udziału w naszej pielgrzymce.

2. Jutro 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. o 17.00.

3. Próby komunijne poniedziałek i środa o 17.30 i 18.30. Za tydzień uroczystoci komunijne. Za rok komunia planowana jest na 23 maja 2021 r.

4. Prosiłem o zrobienie porządków na grobach i powyrzucanie starych zniczy i ozdób do właściwych kontenerów. Pamiętajmy o właściwej segregacji – jeśli wyrzucamy do bioodpadów zielone żywe wieńce lub kwiaty to zdejmujemy z nich szarfy i plastikowe elementy i wrzucamy do konteneru z plastkiem. Wydaje się to oczywiste ale nie dla każdego. Na początku październiaka będę zamawiał wywóz śmieci z cmentarza.

5. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. Intencje

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.