Ogłoszenia na XXIX niedzielę zwykłą (20.10.2019 r.)

1. W niedzielę misyjną gościmy świeckich misjonarzy z fundacji Boże Atelier, która od lat współpracuje z Siostrami Orionistkami. Za wasze świadectwo trudnej ale facynującej pracy misyjnej w Afryce chcemy serdecznie podziękować. Po mszy świętej nasi goście zbierają ofiary które zostaną przeznaczone na rzecz misji sióstr Orionistek. Taca dzisiejsza jest też przeznaczona w całości na cele misyjne. Na spotkanie z młodymi misjonarzami zapraszam grupe kandydatów do biermowania oraz naszą pozostałą młodzież na godz.15.00. Różaniec po mszy o 16.00.

3. We wtorek 22 dzień miesiąca. O 16.30 różaniec, zakończymy go litanią do Bożego Miłosierdzia, po Mszy o 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

4. W ostatnią niedzielę października czyli za tydzień w liturgi Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego Kościoła.  – czyli świętujemy powstanie naszej światyni. Ta w której obecnie się modlimy to czwarta w kolejności. I została wybudowana w latach 1817-19. Mamy 200 lat od tego wydarzenia. Na mszy o 11.00 będziemy mieli gościa ks. Dariusza Rogowskiego notariusza Kurii, pochodzącego z par. Kuczbork, który odsłoni pamiatkową tablicę z relikwiami św. Klemensa i św. Iluminata.

5. Na Fundację DNT do puszek młodzież zebrała 346 zł. Bóg zapłąć za naszą zawsze wielką ofiarność. Ze sprzedaży papieskich kremówek zyskaliśmy 260 zł – przeznaczymy je na dofinansowanie wyjazdu kandydatów do bierzmowania na Wieczór Chwały do Płocka 8 listopda..

6. Można zapisywać na wypominki jednorazowe i roczne.

7. W 3 niedzielę października odbywa się zawsze w całej Polsce tzw liczenie wiernych – obecnych na mszy świętej i przystępujących do komunii św. Wychodząc z kościoła bierzemy karteczkę od ministrantów. Oddzielnie mężczyźni i inną karteczkę kobiety.

8. Bóg zapłać za ofiary. Gość o ks. Jerzym. Intencje