Ogłoszenia na XXV niedzielę zwykłą (20.09.2020r.)

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym bo mają wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Decyzją Biskupa Płockiego taca z 20.09. jest przeznaczona na opłatę koncesji KRDP.

2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy wzięli udział tydzień temu w pielgrzymce na odpust w Żurominie. Szczególnie dla druhów strażaków, małżeństw niosących wieniec dozynkowy, rodzin państwa Zielińskich, Olewnik oraz Jaskulskich za przygotowanie tego wieńca, dla Pana Organisty Przemka i osobom wspierającym śpiew w czasie drogi. Z naszej parafii było nas około 100 osób. W porównaniu z innymi, większymi parafiami z dekanatu było nas bardzo dużo. Wszystkim Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu biłały tydzień dla dzieci komunijnych oraz rodzin od jutra do piątku. We wtorek po mszy o 17.00 zapraszam na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. W zakrystii jest do nabycia kalendarz rolnika na 2020 r. w cenie 28 zł .

5. Za tydzień po mszy o godz. o 16.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. (uczniowie 1 i 2 klasy ponadpodstawowej)

6. Pamiętajmy o właściwej segregacji śmieci na cmentarzu – jeśli wyrzucamy do bioodpadów zielone żywe wieńce lub kwiaty to zdejmujemy z nich szarfy i plastikowe elementy i wrzucamy do konteneru z plastkiem. W październiaku wywóz śmieci z cmentarza.

7. Bóg zapłać za ofiary, Gość Niedzielny, Intencje.