Ogłoszenia na XXVI niedzielę zwykłą (27.09.2020r.)

1 We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

2. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 16.30. i codziennej Mszy Świętej po różańcu. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od 16.15. Wyjazd do chorych jak zawsze w piątek od 9.00.

4. Za tydzień niedziela adoracyjna – przed procesją poświęcimy nową chorągiew ufundowaną przez Kólka różańcowe, po procesji (ostatnia w tym roku) cicha adoracja do godz. 15.30. zakończona nabożeństwem różańcowym. Zapraszam asystę.

5. Dziś po mszy o 16.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. (uczniowie I i 2 klasy ponadpodstawowej)

6. dzieci komunijne zebrały na cele misyjne 290 zł.

7. W zakrystii jest do nabycia kalendarz rolnika na 2020 r. w cenie 28 zł .

8. Parking przy cmentarzu prawie już gotowy. To nasze dobro wspólne i mamy o niego dbać jak o swoją własność. Ma służyć wszystkim. Dlatego przykro słyszeć skargi robotników pracujących nad kostką że są osoby z parafii które tego nie szanują, wjeżdzając, czy przejeżdżając tam ciężkim sprzętem. Przyznam się

9. Bóg zapłać za ofiary, Gość Niedzielny, Intencje.