Ogłoszenia na XXVI niedzielę zwykłą (30.09.2018r.)

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, będziemy prosili Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim  o różańcu napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału  w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Dzieci od jutra będą losowały figurkę, która stoi na ołtarzu.

2. Warto wiedzieć , że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

3. W miesiącu październiku w dni powszednie będzie tylko jedna msza św.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od 16.15. Wyjazd do chorych jak zawsze w piątek od 9.00.

5. W sobotę z grupą młodzieży jedziemy na tzw. Stadion Młodych – spotkanie o charakterze duchowym, religijnym ale połączone z koncertami, świadectwami, spotkaniami o charakterze młodzieżowym.

6. Za tydzień niedziela adoracyjna – po sumie procesja (ostatnia w tym roku)i cicha adoracja do godz. 15.30. zakończona nabożeństwem różańcowym. Zapraszam asystę.

7. Zbliża się koniec roku. Nie wszyscy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła dla Pani Kościelnej. Ofiary są dobrowolne ale nasz kościółek jest zawsze zadbany i czysty. Warto i trzeba w ten sposób docenić pracę Pani Hani.

Poniedziałek 01.10. 2018 r.

17.00. O Boże błog. dla członkiń Koła im. św. Tereski i ich rodzin oraz radość wieczną dla zmarłych z tego koła.

WTorek 02.10.2018 r.

17.00. + za r-ców Szymańskich, brata Stanisława – int. Od Haliny Kowalskiej

Środa 03.10.2018 r.

17.00. + za Wiesławę Jankowską w rocz. śm. – int. od Joli z rodziną

Czwartek 04.10.2018 r.

17.00. o Boże błog. dla członkiń Koła im. św. Franciszka i ich rodzin oraz radość wieczną dla zmarłych z tego koła.

Piątek 05.10.2018 r.

17.00. O Boże błog. dla członkiń Koła im. św. Siostry Faustyny i ich rodzin i radość wieczną dla zmarłych z tego koła.

Sobota 06.10.2018 r.

18.00. + za Tadeusza w rocz. śm. i Stefanię Jasińskich i zmarłych z rodziny.

Niedziela 07.10.2018 r.

9.00. O Boże błog. dary DS, opiekę Matki Bożej dla Kuby Wysockiego z okazji 18 urodzin – int. od dziadków Karczewskich

11.00. Za parafian

16.00. o Boże błog. dla członkiń Koła im. MB Różańcowej i ich rodzin oraz radość wieczną dla zmarłych z tego koła.