Ogłoszenia na XXVII niedzielę zwykłą (04.10.2020r.)

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (Św. JPII) Zapraszam i zachęcam od najmłodszych do najstarszych do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 16.30. i codziennej Mszy Świętej bezpośrednio po różańcu.

2. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła.

3. Jutro w poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938). Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

4. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed Kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. Za tydzień po mszy o 11.00 zapraszam dzieci z klas 3 i rodziców na spotkanie przed 1 Komunią.

6. Od dziś można zapisywać na wypominki jednorazowe i roczne. (Dla usprawnienia zapisów wypominek proszę o przynoszenie karteczek z nazwiskami swoich zmarłych).

7. Dziś niedziela adoracyjna – przed procesją poświęcimy nową chorągiew ufundowaną przez Kólka różańcowe, po procesji (ostatnia w tym roku) cicha adoracja do godz. 15.30. zakończona nabożeństwem różańcowym. Zapraszam asystę.

8. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. Gość Niedzielny, Intencje