Ogłoszenia na XXVIII niedzielę zwykłą (13.10.2019 r.)

1. W środę 16 października, przypada 41 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – na Stolicę Piotrową. To tzw dzień papieski. A obchodzimy go w niedzielę poprzedzającą 16.10. W dniu dzsiejszym szczególnie dziękujemy za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo w sprawach osbistych i naszej Ojczyzny. Żywym pomnikiem i tradycją dnia papieskiego są ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera ubogą ale zdolną młodzież. Za ofiary dziekujemy. Młodzież rozprowadza także papieskie kremówki.

2. Dziś ważny dzień dla naszej Ojczyzny. Przeżywamy wybory parlamentarne. Uczestnictwo w wyborach jest naszym obywatelskim przywilejem i obowiązkiem. O udziale w głosowaniu przypominam i zachęcam.

3. Po mszy o 16.00 różąniec i procesja fatimska.

4. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom z naszej szkoły oraz wszystkim związanym z edukacją z naszej parafii oraz pracownikom emerytowanym dziękujemy za posługę i pracę oraz składamy życzenia zdrowia, sił, mądrości, cierpliwości i Bożego błogosławieństwa.

5. “W niedziele 20 października odbędzie się w naszej parafii niedziela misyjna. O misjach, życiu i pracy w Kenii, Tanzanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej opowie Klaudia i Kamil Kurowscy z fundacji Boże Atelier która od lat współpracuje z Siostrami Orionistkami.
Po mszy świętej będą zbierane ofiary które zostaną przeznaczone na rzecz dzieci z misji sióstr Orionistek”. Na spotkanie z młodymi misjonarzami zapraszam grupe kandydatów do biermowania na godz.15.00.
6. Za tydzień w niedzielę na każdej mszy tzw liczenie wiernych – obecnych na mszy świętej i przystępujących do komunii św.

7. Wszelkie prace na cmentarzu są dozwolone po wczesniejszym uzgodnieniu szczegółów z administratorem parafii czyli proboszczem parafii.

8. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą , gość niedzielny, Intencje