Ogłoszenia na XXVIII niedzielę zwykłą (14.10.2018r.)

1. We wtorek 16 października, przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. A obchodzimy go w niedzielę poprzedzającą ten dzień. W ten sposób składamy uznanie „świętemu, największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dzisiaj i we wtorek w czasie Mszy św. dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.  

2. Żywym pomnikiem i tradycją dnia papieskiego są ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera ubogą ale zdolną młodzież.

3. Dziś 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej (dzień nauczyciela). Wszystkim nauczycielom z naszej szkoły i pracującym w szkolnictwie z naszej parafii oraz pracownikom emerytowanym dziękujemy za ich posługę i pracę oraz składamy życzenia zdrowia, sił, mądrości, cierpliwości i Bożego błogosławieństwa.

3. Za tydzień w niedzielę na każdej mszy tzw liczenie wiernych – obecnych na mszy świętej i przystępujących do komunii św.

4. Za tydzień także wybory samorządowe. W wyborach tych wybierani będą wójtowie gmin, burmistrzowie, prezydenci miast oraz radni dzielnicowi, gminni, powiatowi i wojewódzcy. Uczestnictwo w wyborach jest naszym obywatelskim przywilejem i obowiązkiem. Głosujemy zgodnie z naszym sumieniem na najlepszych wg nas kandydatów – do czego zachęcam i przypominam.

5. Można zapisywać na wypominki jednorazowe i roczne.

6. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. 

Intencje na kolejny tydzień 

Poniedziałek 15.10. 2018 r.

17.00. + za Walentynę i Tadeusza Zaborowskich, Salomeę i Apolinarego Królów i zmarłych z rodzin

WTorek 16.10.2018 r.

17.00. + za rodziców Stańczaków, Mieczysława Budkę, Jana Budkę, Grażynę Bogdańską i Rodziców Budków

Środa 17.10.2018 r.

17.00. Dziękczynna z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla małżeństwa Sławomira i Mirki Figurskich w rocznicę ślubu oraz błogo. dla ich dzieci

Czwartek 18.10.2018 r.

17.00. + za Rodziców Kryszczaków, Stańczaków i zmarłych z rodzin

Piątek 19.10.2018 r.

17.00. O Boże błogosławieństwo dla małżonków Marioli i Jerzego w rocz. ślubu i błogosławieństwo dla dzieci

Sobota 20.10.2018 r.

18.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla małżonków Moniki i Łukasza Napiwodzkich

Niedziela 21.10.2018 r.

9.00. + za Syna Roberta i rodziców Pieczkowskich, Tadeusza Milewskiego

11.00. Za parafian (chrzest Julia )

16.00. + za Wiesławę i Adama Jankowskich, Stanisława Ruchałę, Krystyna Brzuziwskiego, Jarosława Przybyszewskiego i zmarłych z rodziny Brzuziewskich.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.