Ogłoszenia na XXXIII niedzielę zwykłą (15.11.2020r.)

1. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. To dzień patronalny ministrantów. Na mszy św. o 11.00 nowi kandydaci zostaną przyjęci do grona ministrantów i otrzymają komże. Po mszy św. o 16.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. 22 listopada to także wspomnienie Św. Cecylii. To patronka muzyki kościelnej, organistów, chórzystów i wszystkich śpiewających. Po Mszy o 16 i nabożeństwie spotkanie dla scholi i chóru.

3. Pan Przemek Organista od jutra rozpocznie roznoszenie opłatka na stół wigilijny. W dni powszednie od godziny 15.00, a w sobote od godz.10.00. Porządek roznoszenia ulicami jest wywieszony w gablocie.

4. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

5. 23 dzieci oddały swoje karteczki z naklejkami uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Drobne nagrody do odbioru za tydzień. Wyjazd w nagrodę dla tej grupy odkładamy na czas, gdy będzie to mozliwe. Może uda się w ferie zimowe.

6. Kandydatów do bierzmowania bardzo proszę o oddanie podań do ks. Biskupa w terminie do końca listopada.

7. Gość niedzielny. Bóg zapłać za ofiary, Intencje.