Ogłoszenia na XXXIV tydzień – Niedziela Chrystusa Króla (22.11.2020r.)

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni akcent roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś na sumie nowi kandydaci po 3-miesięcznym przygotowaniu zostaną przyjęci do grona ministrantów i otrzymają komże. Polecajmy ich św. Stanisławowi Kostce i Dominkowi Sawio patronom ministrantów, aby jak najlepiej służyli Panu Bogu.

3. Po mszy św. o 16.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. W dniu 22 listopada obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii. To patronka muzyki kościelnej, organistów, chórzystów i wszystkich śpiewających. Z tej okazji Panu Organiście a także naszym paniom z chóru oraz scholi składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, rozwoju i pomnażania swoich muzycznych talentów. Po Mszy o 16 i nabożeństwie spotkanie dla scholi i chóru na plebanii.

5. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu. W sobotę na wieczór o godz. 16.00 będzie już msza św z 1 niedzieli adwentu. Kto będzie w niej uczestniczył już nie musi być w niedzielę. Ta msza św. niedzielna w sobote jest mszą św. dodatkową, zalecaną przez Ks. Biskupa. Ma służyc temu, abyśmy jak najliczniej i jak najbezpieczniej mogli korzystać z liturgii niedzielnej.

6. Dnia skupienia przygotowujace do świat przed 3 niedzielą adwentu (11- 13.12).

7. Kilka słów o śmieciach na cmentarzu. Kontenery są opisane, co i jak należy wrzucać, ale chyba nie wszyscy czytają albo czytają bez zrozumienia. Z żywych kwiatów czy z wieńców zdejmujemy szarfy, czy plastikowe elementy, jeśli wyrzucamy kwiaty doniczkowe to doniczkę wyrzucamy oddzielnie. Plastik i szkło można wyrzucać raazem, tylko nie na sam brzeg, tylko tam gdzie jest najwięcej miejsca. Drugi jest pełen to teraz do trzeciego kontenera.Może warto część śmieci zabrać do domu i wyrzucić je z naszymi domowymi odpadami, za które i tak płacimy.

8. Nagrody dla dzieci w zakrystii.

9. Bóg zapłać za ofiary, Gość niedzielny, intencje