Ogłoszenia na XXXIV tydzień – Niedziela Chrystusa Króla (25.11.2018r.)

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem.

Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu i jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania do Ducha Świętego i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

3. Do puszek na organizację Kościół w potrzebie zebraliśmy 230 zł.

4. Apel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żurominie

5. Dziękuję serdecznie naszym gościom z płockiego Seminarium ks. Andrzejowi wraz z klerykami za wspólną modlitwę, kazanie, oprawę liturgiczną i świadectwo powołania. Troska o seminarium (serce diecezji) i nowe powołania to nasza wspólna sprawa.

9. Bóg zapłać za ofiary