ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO dn. 31 maja 2020

Dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane

W związku z ogłoszoną dnia 27 maja 2020 roku decyzją władz państwowych dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych
w kościołach, co – de facto – daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym oraz w związku z komunikatem Przewodniczącego KEP ks. abpa Stanisława Gądeckiego z dnia 27 maja 2020 r., niniejszym odwołuję ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, z dnia 17 kwietnia 2020 roku (Nr 867/2020).

Jednocześnie – w nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej KEP 1/2020 z dnia 12 marca 2020 r. – utrzymuję do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla:
– osób w podeszłym wieku,
– osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
– osób, które czują obawę przed zarażeniem.
Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach obowiązujących zasad sanitarnych.

Płock, dnia 28 maja 2020 r.
† Piotr Libera
Biskup Płocki

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o 17 i 17.30 – zapraszam na piersze nabożeństwo czerwcowe.

2. Jutro także Dzień Dziecka – wszystkim najmłodszym życzymy radości, zdrowia, usmiechu na twarzy, jak najlepszych ocen na koniec roku i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

3. W tym tygodniu wypada 1 czwartek i piątek miesiąca – okazja do skorzystania ze spowiedzi (dla młodszych i starszych) , którzy jeszcze tego nie zrobili. Przed każdą mszą sw. jestem w konfesjonale. Wyjazd do chorych już będzie w 1 piątek od godz. 9.00.

4. Za tydzień 1 niedziela m-ca – po sumie litania do NSPJ, procesja, i cicha adoracja do godz. 15.50. Zapraszam asystę procesyjną. Na sumie modlitwa o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników i obrzęd poświęcenie pól po mszy.

5. Za tydzień po mszy o 16.00 spotkanie dla 2 komunii, za 2 tygodnie spotkanie dla bierzmowanych – klasa 1 i 8.

6. Zbliża się także Uroczystość Bożego Ciała11.06. w tym roku tradycyjną procesję ulicami parafii zastąpi procesja wokół kościoła parafialnego. Na ołtarzu polowym będzie przygotowany jeden ołtarz wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbędzie się w środku świątyni. (Przy okazji Bożego Ciała zachecam do akcji Przystrój parapet i okno.

7. KOMUNKAT DYREKTORA SZKÓŁ KATOLICKICH W PŁOCKU
 Szanowni Państwo, Od trzech lat w Płocku działają i cieszą się coraz większym zainteresowaniem nasze Szkoły Katolickie – szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące. Jesteśmy dumni, że w stolicy naszej diecezji możemy kształcić dzieci i młodzież na bardzo wysokim poziomie opierając się na wartościach chrześcijańskich, zwracając uwagę na formowanie właściwych postaw społecznych oraz poczucie bezpieczeństwa. Od nowego roku szkolnego nasze szkoły stają się szkołami publicznymi zachowując w pełni swój katolicki charakter i obrane priorytety. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą naszych szkół dostępną na stronie internetowej stanislaum.pl .
Płock, dnia 22 maja 2020 r. Ks. Artur Janicki
Dyrektor Szkół Katolickich w Płocku

8. Bóg zapłać za ofiary, polecam Gościa , intencje

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH w tyg. 01.06.2020 r. – 07.06.2020 r.

Poniedziałek 01.06.2020 r.
17.00 O Boże błog. dla dzieci i wnuków – int od Basi Karolewskiej
17.30+ za Marcina Matuszewskiego – int. od uczestników pogrzebu
WTorek 02.06.2020 r.
17.00 + za r-ców Kryszczaków i Stańczaków i zmarłych z rodziny
17.30 + za Irenę i Tadeusza Kosek – int. od uczestników pogrzebu
Środa 03.06.2020 r.
17.00 + za r-ców Janinę i Tadeusza Potorskich, braci Marka, Jerzego, Andrzeja oraz Martę Łoskot
17.30 W intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi służb sanitarnych oraz o łaskę wyzwolenia świata od szerzącej się choroby.
Czwartek 04.06.2020 r.
17.00 + za Krystynę Budzich – int od r-ny Stachurskich
17.30 + zaGenowefę Gręda – int. od Koła Różańcowego św. Faustyny
Piątek 05.06.2020 R
17.00 + za Wiesława Cechowskiego w rocz śm. – int. od żony i dzieci
17.30 O Boże błogosławieństwo dla Klaudii w 18 rocznicę urodzin.
Sobota 06.06.2020 r.
17.00 + za Kazimierza w rocz śm. i Barbarę Kryszczak, Krystynę i Dionizego Olczak oraz zmarłych w rodzinie
17.30 O Boże błogosławieństwo dla Kamili w 18 rocznicę urodzin.
Niedziela 07.06.2020 r.
9.00 + za r-ców Wincentynę i Henryka Budzichów – int od syna Tadeusza z rodziną
11.00 OBoże błog. dla pracy rolników (i po mszy poświęcenie pól).
16.00+ za Czesława Matusiewicza i Elżbietę Grzelak